Cyberpunk 2077 PS5 ve Xbox Series X/S için yayınlandı

Kategori: Oyun Dünyası
Eklenme tarihi: 15 Şubat 2022, Salı

Aksiyon-rol yapma oyunu Cyberpunk 2077 yeni nesil konsollar Playstation 5 ve Xbox Series X/S için yayınlandı. Detaylar haberimizde.

Cyberpunk 2077 PS5 ve Xbox Series X/S için yayınlandı

CD Projekt tarafından geliştirilen ve yayınlanan aksiyon rol yapma oyunu Cyberpunk 2077, PC, Playstation 4, Xbox One platformlarında 2020 yılının aralık ayında piyasaya sürülmüştü. Bir süredir oyunun yeni nesil oyun konsollarına da çıkması bekleniyordu. Sonunda Cyberpunk 2077, Playstation 5 ve Xbox Series X/S için bugün yani 15 şubat 2022 tarihinde piyasaya sürüldü.

Oyun, Cyberpunk evreninde geçen açık bir dünya olan Night City'de geçmekte, yakın dövüş ve menzilli dövüş seçenekleriyle bilgisayar korsanlığı ve makine becerileri kazanabilen, V olarak bilinen özelleştirilebilir bir paralı askerin birinci şahıs bakış açısıyla oynanmaktadır.

Oyunun özellikle konsol sürümlerinde performans sorunları ve hatalar nedeniyle eleştiriler almıştı. Hatta Sony tarafından 2020 yılı aralık ayından 2021 yılı haziran ayına kadar PlayStation Store'dan kaldırılmıştı. Oyunun geliştiricisi CD Projekt tarafından oyundaki bazı sorunlar düzeltilirken, firma, oyun piyasaya sürülmeden teknik sorunların ciddiyetini küçümseme girişimleri nedeniyle soruşturma ve davalarla karşı karşıya kalmış, netice olarak 1.85 milyon dolarlık bir anlaşma sağlanmıştı.

Cyberpunk 2077'nin geliştiricisi olan CD Projekt tarafından oyunun yeni nesil konsol güncellemesi ile birlikte oyunda dinamik 4k çözünürlük, ışın izleme ve bunun yanı sıra daha hızlı yüklenme ile birlikte çeşitli iyileştirmeler olacağı belirtildi. Oyunun yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Playstation 5 için oynanış videoları da yayınlandı.

Cyberpunk 2077 Xbox Series X oynanış videosu:


Cyberpunk 2077 Playstation 5 oynanış videosu:

Copyright © Gamend.NET
Sayfalarımız için en iyi verim Google Chrome tarayıcı ile 1920x1080 çözünürlükte sağlanır.
Sitemizde gizlilik politikası kuralları geçerlidir lütfen okuyunuz.
Sitemizde 68 adet gamend oyuncusu bulunuyor.

Gamend Teknoloji, Spor ve Oyun Haberleri
Powered by Erenet.info

Sayfa altı fırsatları: En güzel 3d oyunlar Türkiye'nin en iyi 3d oyun sitesi 3doyunlar.net de. IP adresim nedir? sorusunun yanıtı ipsorgu.com sitesinde.

www.gamend.net