Valve, Steam'e Game Pass eklenmesi için Microsoft ile çalışabilir

Kategori: Oyun Dünyası
Eklenme tarihi: 28 Şubat 2022, Pazartesi

Gabe Newell tarafından Valve'ın Game Pass sistemini Steam'e getirmek için Microsoft ile çalışabileceklerini dile getirildi.

Valve, Steam'e Game Pass eklenmesi için Microsoft ile çalışabilir

Valve şirketinin patronu olan Gabe Newell, PC Gamer'a konuşurken, Steam için bir abonelik hizmeti oluşturmayı düşünmediklerini ancak Microsoft'un Game Pass hizmetini Steam'a getirme olasılığının Valve tarafından düşünülebileceğini dile getirdi.

Newell, "Şu anda bir abonelik hizmeti oluşturmanın kendimiz tarafından yapılması gereken bir şey olduğunu düşünmüyorum; ancak müşteriler için bu açıkça popüler bir seçenek. Bunu Steam'e getirmek için onlarla çalışmaktan çok mutlu oluruz." şeklinde konuştu.

Valve, daha önce abonelik programlarını destekleme konusunda adım attığını, Electronic Arts'ın EA Play sistemi hali hazırda Steam'de bulunduğunu söyleyelim. Haberi yaptığımız tarih itibariyle Steam üzerinden EA Play'e aylık 29,00 TL karşılığında abone olabiliyorsunuz. 169,00 TL ödeyerek ise yıllık abonelik satın alabiliyorsunuz ki uzun vadede fiyat olarak daha avantajlı. Zira yıllık aboneliği 169,00 TL'ye aldığınızda, aylık maliyeti 14 lira civarına denk geliyor.

Peki nedir Microsoft Game Pass
Microsoft tarafından sunulan bu abonelik hizmetiyle, aylık periyotlarla tek bir fiyat ödeyerek, Game Pass kütüphanesinde bulunan tüm oyunları oynayabilmenizi sağlıyor. Hem Xbox konsolları için hem de PC versiyonları için abonelik seçenekleri bulunurken, dileyen kullanıcılar Ultimate paketini satın alarak hem Xbox hem de PC'de abonelik hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Bakalım konu ile ilgili olarak ilerleyen dönemde herhangi bir gelişme olacak mı? Valve, 25 Şubat 2022 tarihi itibariyle el konsolu Steam Deck'i piyasaya sürmüştü.

Copyright © Gamend.NET
Sayfalarımız için en iyi verim Google Chrome tarayıcı ile 1920x1080 çözünürlükte sağlanır.
Sitemizde gizlilik politikası kuralları geçerlidir lütfen okuyunuz.
Sitemizde 76 adet gamend oyuncusu bulunuyor.

Gamend Teknoloji, Spor ve Oyun Haberleri
Powered by Erenet.info

Sayfa altı fırsatları: En güzel 3d oyunlar Türkiye'nin en iyi 3d oyun sitesi 3doyunlar.net de. IP adresim nedir? sorusunun yanıtı ipsorgu.com sitesinde.

www.gamend.net