Game Dev Tycoon hileleri / hile kodları

Oyun geliştirme amacıyla bir garajda başlayan ve oyun sektörüne yön veren bir şirket olma yolunda ilerleyebildiğiniz simülasyon oyunu Game Dev Tycoon'da size rehber olacağını düşündüğümüz bir yazı hazırladık. Bu yazıda, "Game Dev Tycoon başarılı oyun yapma", "Game Dev Tycoon para artırma", "Game Dev Tycoon tür uyumu" gibi hedeflerinizi nasıl daha kolay gerçekleştireceğinizi anlatacağız.

Aynı konu veya türde peş peşe iki veya daha fazla oyun yapmamanızı öneriyoruz. Aynı şekilde, aynı yıl içerisinde devam oyunu veya genişleme paketi yapmanız da pek bir işe yaramayacaktır. 3D v6 olmadan bir AAA oyun geliştirmeniz veya şirketinizdeki bütün çalışanları uzlaştırmadan bir AAA oyun geliştirmeniz de bir kazanım sağlamayacaktır.

Yapmanız gerekenlere gelince. Bir oyun geliştirirken, oyunu geliştirdiğiniz platforma göre tür belirlemeniz gerekmektedir. Oyunu geliştirdiğiniz PC veya konsolda, geliştirmekte olduğunuz oyun türü popüler değilse, oyununuzun başarılı olma ihtimali düşecektir. Burada da, hangi türün hangi platformda daha başarılı olduğuna ilişkin bir deneyime sahip olmanız gerekiyor; tabi bu yazıyı okumadıysanız! Şimdi sizlere, hangi platformda hangi oyunların başarılı olma ihtimalinin yüksek olduğunu liste halinde açıklıyoruz.

PC: Bu platformda Simülasyon veya Strateji oyunu geliştirirseniz, başarılı olma ihtimali oldukça fazla. Yine PC platformunda Macera oyunları da tutmakta.

G64: Strateji ve Macera oyunlarının başarılı olma ihtimali yüksek.

TES: Casual yani Gündelik oyun yapmanız durumunda oyununuz başarılı olacaktır. Bu platformda diğer oyun türlerinin başarılı olma ihtimali düşüktür.

Vena Oasis: Bu platformda en başarılı oyunlar genelde Aksiyon oyunları arasından çıkmakta. Simülasyon oyunları da, aksiyon kadar olmasa da başarılı olma ihtimali bulunuyor.

Master V: Gündelik oyunlar başarılı oluyor. Aksiyon oyunlarını da bu platformda deneyebilirsiniz.

Dreamvast: Simülasyon ve Aksiyon oyunları

Playsystem, Playsystem 2, Playsystem 3 ve Playsystem 4: Aksiyon ve rol yapma (RPG) oyunları.

Playsystem 5: Serinin önceki konsollarında olduğu gibi Aksiyon oyunları PS5'te de başarılı; ayrıca Simülasyon oyunlarının da burada başarılı olma ihtimali yüksek.

Mbox, mBox 360 ve mBox One: Aksiyon ve rol yapma (RPG) oyunları.

mBox Next: Gündelik oyunlar ve Aksiyon oyunları.

Platformlara göre oyun türü tavsiyeleri bu şekildeydi. Şimdi ise oyunun geliştirilme aşamasında neye ne kadar önem vereceğimiz konusu geliyor. Hangi oyun türünde grafikler ön planda olmalı, hangisinde hikayeye ağırlık vermeliyiz gibi konular, oyunun tutup tutmayacağı konusunda belirleyici olacaktır. Bu nedenle, oyun geliştirirken bu kısma dikkat etmemiz gerekiyor.

Aksiyon Oyunu Geliştirme
Geliştirme Aşaması 1: Eğer bir aksiyon oyunu geliştirmeye karar verdiyseniz, ilk aşamada üzerinde en çok durmanız gereken konu oyun motoru olacak. Aksiyonu oyunculara aktarabilmek için oyun motorunun ne kadar önemli olduğunu tahmin edersiniz. Aynı şekilde oynanış da aksiyon oyunlarında bir önemli etken. Oynanışa da önem verebilirsiniz; ancak hikayenin Game Dev Tycoon'daki aksiyon oyunlarında çok da önemli olmadığını bilmelisiniz.
Geliştirme Aşaması 2: Diyaloglara önem vermenize gerek yok. AI, bu aşamada en çok üzerinde durmanız gereken konu. Daha sonra ise bölüm tasarımı geliyor.
Geliştirme Aşaması 3: Aksiyon oyunlarında grafik ve ses konusu önemli. Dünya tasarımı ile çok ilgilenmeniz gerekmiyor.

Rol Yapma (RPG) Oyunu Geliştirme
Geliştirme Aşaması 1: Rol yapma oyunlarında, tahmin edebileceğiniz gibi en önemli detay "Hikaye"dir. Türe adını veren "rol yapma" hali, yalnızca güçlü bir hikayeyle anlam kazanacaktır. Yine RPG oyunlarında başka bir önemli detay da oynanıştır. Yani, rol yapmayı nasıl yapacağınızla ilgili bir durum. Oyun motorunun üzerinde çok durmanıza gerek yok.
Geliştirme Aşaması 2: Rol yapma türündeki bir oyunda diyaloglar ve bölüm tasarımını önemsemeniz gerekiyor. AI pek önemli değil.
Geliştirme Aşaması 3: Dünya Tasarımına ağırlık verin. Grafikler de etkili olacaktır. Sesin çok önemi bulunmamakta.

Gündelik (Casual) Oyun Geliştirme
Geliştirme Aşaması 1: Gündelik bir oyun geliştirmek istiyorsanız, ilk aşamada en çok önem vermeniz gereken konu oynanış olacaktır. Gündelik oyunlar, insanların çok kafa yormadan, vakit geçirmek için oynamak istedikleri oyunlar olduğundan, oynanış önemli bir yer tutmaktadır. Yani, ilk aşamadaki diğer detayların pek önemi bulunmamakta.
Geliştirme Aşaması 2: Casual oyunlarda ikinci aşamada üzerinde durmanız gereken konu bölüm tasarımı. Gerisinin pek önemi yok.
Geliştirme Aşaması 3: Grafikler ve Ses önemli. Dünya tasarımının etkisi az.

Strateji Oyunu Geliştirme
Geliştirme Aşaması 1: Strateji oyunu geliştirmeye başladığınızda, önem vermeniz gereken şeyler oynanış ve oyun motoru olacaktır.
Geliştirme Aşaması 2: Bölüm Tasarımı ve AI'ye ağırlık verin.
Geliştirme Aşaması 3: Dünya Tasarımı önemli. Sesin de az da olsa etkisi bulunuyor.

Şimdiye kadar hallettik. Artık yukarıdaki önerilere göre oyun geliştirdiğinizde oyunlarınızın başarısını kutlamaya başlayabilirsiniz. Bu da oyun geliştirici olan şirketinizin büyümesine katkı sağlayacaktır. Şimdi, bir sonraki seviyeye, yani birden fazla türü içerisinde barındıran oyunlar çıkartmaya gelelim.

Aksiyon/Macera Oyunu: oyun motoru, AI ve grafiklere ağırlık verin.
Aksiyon/Gündelik Oyun: Oynanış, bölüm tasarımı, grafikler ve ses önemli.

Macera/Rol Yapma Oyunu: Hikaye, diyaloglar, dünya tasarımı ve ses dikkat edilmesi gerekenler.
Macera/Strateji Oyunu: Hikaye, diyaloglar ve dünya tasarımına ağırlık vermelisiniz.

Simülasyon/Strateji Oyunu: Oynanış, oyun motoru, bölüm tasarımı, AI ve grafikler.

Gündelik/Strateji Oyunu: Oynanış, bölüm tasarımı, grafikler ve ses.

Oyunlara ilişkin gerekli tecrübeye artık sahipsiniz. Artık piyasaya çıkaracağınız her oyun ayrı ayrı hayran kitlesine sahip olacak, kitleler sizin yeni oyun duyurmanızı bekleyecek. Git gide büyüyen bir ekibiniz ve daha geniş imkanlara sahip ofisiniz olacak. Yeri gelmişken, oyunda ar-ge laboratuvarının kilidini açmak istiyorsanız, bir tasarım uzmanını işe almanız gerekiyor. Aynı şekilde, donanım laboratuvarının kilidini açmak için de teknoloji uzmanı çalıştırmalısınız.

Oyunla ilgili genel tavsiyelerle yazımızı sonlandıralım.
-Oyunlarınıza belirli aralıklarla yama yapın.
-Hayranlarla eski oyunlarınızın kaynak kodlarını paylaşın.
-Kendinizi ve çalışanlarınızı sürekli eğitmelisiniz. Ne kadar çok bilgi ve yetenek olursa, başarınızın o kadar artacağını unutmayın.

UYARI: Sitemizde bulunan hile kodları internet ortamında derlenmiş olan içerikler olup, oyun sayısının oldukça fazla olması nedeniyle tarafımızca test edilme şansı bulunmamakta olup, sitemiz hile içeriğinin doğruluğunu ve güvenliğini teyit edememektedir. Bu nedenle sitemizde yazılı bulunan hileleri kullanmaya karar vermeniz durumunda sorumluluğun tamamen size ait olduğunu bilmelisiniz.


Hile Hakkında

Platformu: PC
Eklenme tarihi: 29 Ocak 2022, Cumartesi

Etiketler: Game Dev Tycoon

Oyun ile ilgili etiket arama ifadeleri: Game Dev Tycoon hileleri, Game Dev Tycoon hile kodları, Game Dev Tycoon hile

Copyright © Gamend.NET
Sayfalarımız için en iyi verim Google Chrome tarayıcı ile 1920x1080 çözünürlükte sağlanır.
Sitemizde gizlilik politikası kuralları geçerlidir lütfen okuyunuz.
Sitemizde 80 adet gamend oyuncusu bulunuyor.

Gamend Teknoloji, Spor ve Oyun Haberleri
Powered by Erenet.info

Sayfa altı fırsatları: En güzel 3d oyunlar Türkiye'nin en iyi 3d oyun sitesi 3doyunlar.net de. IP adresim nedir? sorusunun yanıtı ipsorgu.com sitesinde.

www.gamend.net