Deerma CM800 Ultraviyole Mite Süpürge

Deerma CM800 Ultraviyole Mite Süpürge
Bilgiler İnceleme Adı
Deerma CM800 Ultraviyole Mite Süpürge

Platform:
Mobil

Tarih
12.12.2021
Eğer "Alerjik Rinit" sahibiyseniz veya alerjik astım hastasıysanız, etrafınızda ne olup bittiği ile daha çok ilgilenmek durumundasınız. Evinizin güneş almasını çok istiyorsunuz, ancak bir yandan da güneş ile birlikte kalkan tozu görünce bile kötü olmaya başlıyorsunuz değil mi? Bunun illa ki bir çözümü olması gerekir; ancak maalesef bazı şeylerin ya tam çözümü yok ya da çözümü komplike ve meşakatlidir. İşte alerji de böyle maalesef. Direkt kurtulabilmenizi sağlayan bir şey henüz yok; ancak doktorunuzun tavsiyesiyle kullanabileceğiniz, alerjinin hapşırma, göz kızarması ve sulanması, halsizlik gibi belirtilerini azaltan ilaçları kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda ilaçsız olarak da daha iyi hissetmenizi sağlayacak "alerji önleyici" tedbirler almanız gerekiyor. Bununla ilgili internette araştırmalar yaparken önünüze bazı ürünler çıkacaktır. Hava temizleme cihazları, süpürgeler, buhar makineleri ve dahası. Siz de haliyle hangisinin gerçekten faydası olduğunu, hangisinin abartıldığını anlamakta zorlanacaksınız. Burada, okuyacağınız kullanıcı yorumları, e-ticaret sitelerinde ürünü alan kullanıcıların değerlendirmeleri, "Deerma cm800 ekşi" gibi sorgulamalar sonucu karşınıza gelecek olan kullanıcı yorumları devreye girecektir. Alerji önlemek için "önleyici tedbirler" demiştik.

Peki nedir bu önleyici tedbirler?
Öncelikle neye alerjiniz olduğunu bilmeniz, sizin için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Toza, evcil hayvan tüyüne, akarlara (mite) ve/veya bunlardan fazlasına, birine veya birkaçına karşı alerjiniz olduğunu bilmeniz durumunda, tetikleyicilerden uzaklaşmanız için de bir fırsatınız olacaktır.

Bugün inceleyeceğimiz ürünümüz Deerma markasının CM800 Ultraviyole mite süpürgesi modeli. Özellikle toza ve akarlara karşı alerjiniz var ise, bu ürün gerçekten işinize yarayabiliyor. Bu yazı, "Deerma cm800 kullanıcı yorumları" içermektedir. Gelin birlikte inceleyelim.

Deerma CM800 ile ilgili teknik verilere göz atalım. Ürünün teknik özelliklerinde maksimum emiş gücü 13 kPa olarak belirtilmiş. Nominal voltaj/frekans 220V/50Hz, nominal güç 450W ve ağırlık 1.45kg olarak belirtilmiş.

Neler yapıyor bu "Deerma CM800"?
CM800'ün, gözle göremediğimiz ancak alerjik bünyeleri olan canlıları rahatsız eden mite yani akarlara ve mite yumurtalarına ultraviyole ışığı ve 50 derece sabit ısısı ile etki ederek öldürdüğü, yine 50 derece sabit ısı ile yüzeylerin kuru tutmasından dolayı nemden ve bu ortamı seven mitelerden uzak tuttuğu, ayrıca yüksek frekansta güçlü titreşim sayesinde mitelerin tutunmalarını engellediği ve son aşamada da etkisiz hale gelen miteleri yüksek emiş gücüyle temizlediği iddia ediliyor. Yine saç ve kırıntıları da benzer şekilde temizlediği belirtiliyor.

Deerma CM800 incelemesi


Kullanım alanı nedir?
Ürünün kullanım alanı ise, özellikle yastık, yorgan, battaniye, koltuk yüzeyleri ve benzeri alanlar diyebiliriz.

Şimdiye kadar konuştuğumuz kısım ürün ve alerjik hastalıklarla ilgili bilgilerden ibaretti. Yazının bundan sonrası ise ürünün incelemesine ilişkin kişisel deneyim ve görüşlere yer vermektedir.

Öncelikle ürünün tasarımından bahsedecek olursak; CM800, Deerma'nın genel tasarım anlayışına uyumlu; ürünün tamamına yakını beyaz renkli ve kırmızı detaylarla süslenmiş durumda. Tutacağı ile kolayca tutarak süpürmek istediğiniz alana koyarak ileri-geri hareketlerle süpürme işlemini yapabiliyorsunuz. Ürünün ebatlarından söz etmek gerekirse, kısaca bir futbol topu kadar bile olmadığını söyleyebiliriz. Yani ürün hafif sayılabilecek bir ağırlıkta ve hacim olarak da çok fazla yer kaplamayacağını söyleyebiliriz.

Çıkan toza inanamayacaksınız
Şahsi kanaatime göre ürün gerçekten iş görüyor. Deneme yaptığım koltuk yüzeyleri, yastık ve nevresim takımının üzerinden çıkan toz miktarına gerçekten inanamadım. Kısa aralıklarla yastık, yorgan yüzü temizlenmesine ve elektrikli süpürge ile koltuklar da belirli aralıklarla süpürülmesine rağmen, CM800 ile ilgili alanları süpürdükten sonra toz haznesi ve filtresinde gördüğüm tozlar beni şaşırttı.

Ürünü, süpürmek istediğiniz alana koyarak, elinizle ileri-geri hareket ettirerek kullanıyorsunuz. Ayrıca üründe basınç sensörü bulunmakta ve çok fazla olmamak kaydıyla hafif bir baskı uygulamanız durumunda, ultraviyola ışık devreye giriyor ve siz, ürünün ön tarafında bulunan ışığın yanmasıyla bu modun aktif hale geldiğini anlayabiliyorsunuz. Tabi, temizlenen alanın düz olması ve eğiminin az olması gerekiyor. Birkaç kez bir alanı temizledikten sonra, o noktaya dokunduğunuzda ısınmış olduğunu göreceksiniz. Tozları temizleme konusunu gözle görebildiğim için işe yaradığını direkt gözlemleyebildim, ancak dezenfekte etme ve ultraviyole konusunda gözle görülür bir durum söz konusu olmadığı için olumlu veya olumsuz bir görüş bildirmem de doğru olmayacaktır. Ürünün üzerinde bir de basınç sensörü bulunuyor. Ürünün, temizlenecek olan alandan 5 cm kadar uzaklaştığında, ultraviyole ışığın devreden çıktığı bilgisi bulunuyor. Yine de ürünün ultraviyole ışığının insan ve/veya herhangi bir canlıya temas etmemesi gerektiğini, yine cildinizden ve gözlerinizden uzak tutmanız gerektiği uyarısını da yapalım.

"Peki bu üründe negatif durumlar yok mu?"
Elbette var. CM800 toz, mite ve tüy toplama konusunda işini yapıyor; ancak olumsuz olarak söyleyebileceğim iki durum söz konusu.

Gürültülü ve Sarsıntılı Çalışma
Oldukça gürültülü ve sarsıntılı çalışıyor. Sarsıntı kısmını, ürünün özelliği olarak "yüksek frekansta güçlü titreşim" olarak sundukları için o kısmı geçebilirim; ancak ürünün; vakumlaması sırasında büyük bir elektrikli süpürge kadar ses çıkartıyor dersem, çok da abartmış olmam. Yani, gece geç saatlerde Deerma CM800'ü çalıştırmanız durumunda, uyuyan çocuklar, ev halkı ve/veya komşular ile sorun yaşamanız söz konusu olabilir. Tabi, ürünü kullandığınız saatleri dikkatli seçerseniz, bu negatif durumu bertaraf etmiş olursunuz. Sonuçta vakumlama yapan bir ürün ve belli bir miktar ses çıkartması da beklenir bir durum. Sadece ebatlarından dolayı bu kadar gürültü beklemiyordum açıkçası.

Bence daha büyük bir eksi: Toz Haznesi ve Filtre Temizliği
Ürünle istediğimiz alanları güzelce süpürdük, temizledik. Buraya kadar sorun yok; ancak Deerma CM800'ün toz haznesini boşaltmamız gerekiyor. Ürünü ters çevirdiğinizde toz haznesi karşınızda. Toz haznesini çıkarttığınızda, ayrıca kapaklı olması güzel, direkt sağa sola dökülmesini önlüyor; ancak kapağı açtığınızda, filtre üzerinde biriken toz, tüy, mite vs. tetikleyiciler ile karşı karşıya kalıyorsunuz ve ürünün paketinden çıkan minik fırçası ile temizliyorsunuz. Yani, alerjik bünyesi olan sizi, bu tetikleyicilerden kurtarması için aldığınız bir ürün, günün sonunda sizi tekrar bu tetikleyiciler ile karşı karşıya bırakıyor. Deerma CM800'ün toz haznesini ve filtresini temizlerken maske takmanızı ve bu temizleme işlemini ev dışında yapmanızı; hatta mümkünse alerjik bir bünyesi olmayan ev halkından birinin bu işlemi yapmasını tavsiye ediyorum.

Sonuç olarak; fiyatı ve performansını göz önüne alacak olursak, alerjik bünyesi olan kişilere Deerma CM800'ü önerebilirim. Özellikle yastık, nevresim takımı ve yorganlar sık sık yenilense, yıkansa bile; üzerinden çıkan tozları gördüğünüzde şaşırıyorsunuz ve "ben nasıl bu yatakta yatıyordum!" tepkisi veriyorsunuz. İşte, mite, toz, tüy gibi alerjenler böyledir. Ne zaman, hangi ara gelip orada toplandığını anlayamazsınız. Sabahları daha yorgun, hapşırarak başlamak istemiyorsanız, "önleyici" tedbirleri almaya başlayabilirsiniz. ultraviyole mite süpürgeleri ise bu önleyici tedbirlerden sadece biri.

Alerjiden uzak günler diliyorum.

Emre POLAT

Copyright © Gamend.NET
Sayfalarımız için en iyi verim Google Chrome tarayıcı ile 1920x1080 çözünürlükte sağlanır.
Sitemizde gizlilik politikası kuralları geçerlidir lütfen okuyunuz.
Sitemizde 53 adet gamend oyuncusu bulunuyor.

Gamend Teknoloji, Spor ve Oyun Haberleri
Powered by Erenet.info

Sayfa altı fırsatları: En güzel 3d oyunlar Türkiye'nin en iyi 3d oyun sitesi 3doyunlar.net de. IP adresim nedir? sorusunun yanıtı ipsorgu.com sitesinde.

www.gamend.net